خواص بنه برای یبوست

خواص بنه برای یبوست

خواص بنه برای یبوست

از درخت بنه میوه آن، برگ و شیره درخت بنه (سقز) بسیار زیاد استفاده می شود. بنه خواص بسیار زیادی دارد که یکی دیگر از خواص بنه برای یبوست است. یبوست حالتی است که ممکن است هر فردی در زندگی به آن دچار شود، اما در بعضی مواقع افراد دچار یبوست مداوم می شود. یکی از راه های پیشگیری و یا رفع ‌یبوست، مصرف شیره درخت بنه یا همان سقز خام است. حتما ادامه را بخوانید …

درخت بنه در ارتفاعات کردستان رشد می کند و منبع تولید شیره سقز است. این شیره به زبان کوردی”جاچکه تال” معروف بوده و به رنگ سبز خیلی روشن، غلیظ و بسیار چسبنده است که استفاده دارویی فراوان داشته و به عنوان یک ملین قوی در درمان یبوست و درمان ناراحتی های گوارشی معده، روده استفاده می شود.

شیره درخت بنه

خواص درمانی سقز طبیعی

خواص درمانی سقز طبیعی بسیار زیاد است. از سقز به عنوان یک ماده موثر در برخی داروها نیز استفاده می‏شود. جدا از خواص بنه برای یبوست، سقز دارای خواص دیگری از جمله کاهش بیماری ‏های قلبی، کمک به دیابتی ها، افزایش سلامت دهانی، کمک به بهبود بیماری کرون، کمک به هضم غذا، کمک به التیام زخم‏ ها، درمان عفونت ها و محافظت از کبد و … میتوان اشاره کرد.

 

روش مصرف شیره درخت بنه برای درمان یبوست

از درخت پسته کوهی شیره ای برداشت می شود(سقز) که بسیار غلیظ و چسبناک است پس حتما قبل از مصرف باید آن را در کپسول های خوراکی قرار دهید. بعد از اینکه این شیره طبیعی را در کپسول ها قرار دادید، شب ها قبل خواب و صبح ناشتا مصرف کنید. مصرف منظم آن باعت خوشبو کننده دهان، جلوگیری از پوسیدگی دندان، درمان مشکلات گوارشی ، درمان قطعی ضخم معده و دردهای معده و به درمان یبوست و نفخ کمک شایانی می کند.

 

در فروشگاه ما هم سقز خام و هم کپسول سقز خام موجوده که شما به راحتی می توانید آن را تهیه کنید و برای درمان استفاده کنید.

 

4.1/5 - (8 امتیاز)

نظرات (2)

سوران

سلام
اگر سقز خام بدون کپسول و هر شب یک قاشق چایخوری قورت داده شود با یا بدون عسل طبیعی اشکال ندارد و یا حتما باید در کپسول ژلاتینی ریخته شود؟؛
می شود قاشق و لب ها را برای این که سقز به آن ها نچسبد کمی با روغن چرب کرد

    سلام
    نه اصلا اشکالی نداره
    بخاطر اینکه سقز خام به دهان نچسپه می زارن داخل کپسول خوراکی
    هم می تونین با عسل طبیعی ترکیب کنین هم می تونین ترکیب نکنین